Kurutucu Çeşitleri

Kurutucu Çeşitleri

Kurutucu Çeşitleri

  • Ürün Kodu:
  • Stok Durumu: 2-3 gün içinde
Kimyasal Tip Kurutucular

 

 

Kimyasal tip kurutucular, sabit -40 ºC çiğlenme noktası sunarlar.

Bu tip kurutucular kritik uygulamalarda temiz ve kuru hava sağlamak için tasarlanmışlardır.

Son derece güvenilir elektronik kontrol ünitesi sayesinde kusursuz çalışma sağlar ve uzun ömürlüdür.


Kuru Hava Kullanmanın Avantajları

Kuru hava kullanıldığında; sistemin çeşitli noktalarında tahliyeler veya filtreler, dirsekler ve eğimler kullanmak zorunda kalınmadığından bu etkenlerin yaratacağı basınç kayıpları ile karşılaşmazsınız.

 

 

Çevre Sıcaklığı Düzeltme Faktörü (F1)
Ortam Sıcaklığı 25 ºC 30 ºC 35 ºC 40 ºC 45 ºC
Faktör 1,00 1,07 1,14 1,22 1,35
Giriş Sıcaklığı Düzeltme Faktörü (F1)
Kurutucuya Giriş Sıcaklığı 25 ºC 30 ºC 35 ºC 45 ºC 50 ºC 60 ºC
Faktör 0,70 0,85 1,00 1,18 1,67 2,1
Giriş Sıcaklığı Düzeltme Faktörü (F1)
Çalışma Basıncı
(Bar)
4 6 7 8 10 12 13
Faktör 1,25 1,06 1,00 0,96 0,90 0,86 0,84

 

 

Doğru kurutucu seçimi için yukarıdaki düzeltme faktörleri kullanılmalıdır.

Örnek olarak; bir hava kompresörü 100 m³/saat havayı 7 bar basınç, 45 ºC giriş sıcaklığı (kurutucuya) ve 35 ºC çevre sıcaklığında verirse gerekli kurutucu kapasitesi şu sekilde hesaplanır.

Hava debisi / Flow rate x F1 x F2 x F3 100 x 1 x 1,18 x 1,14 = 134,52 m³/saat

Yüksek Teknoloji : Çok düşük basınç düşümü
  • Zor şartlarda çalışmak için tasarlanmış
  • Çevre dostu R134a gazı ve geniş yüzey alanına sahip büyük seçilmiş kondenser sayesinde 60°C giriş ve 55°C ortam sıcaklıklarında çalışabilir.

Kompakt Tasarım: Kurutucu içindeki her santimetre özenle ve yüksek verimlilikle kullanılmıştır.

Kolay Ulaşım

Vidasız bağlantılar ve plastik tutamaklar ile soğutma devresine ulaşmak birkaç saniyenizi alır.

İç Havalandırma

Kondenserleri üst kısma yerleştirilmiş kurutucuların iç kısmında ekstra olarak yerleştirilen havalandırma kanalı ile kondenserden geçen sıcak havanın tekrar kurutucu içine verilmemesi sağlanır. Böylelikle makine içi ventilasyonda maksimum verimliliğe ulaşılır.

Dış Havalandırma

Kondenseri üst kısma konulmuş büyük kurutucularda üst kanopi sacına yerleştirilen özel tasarım cıvatalar sayesinde dış havalandırma kanalları (makine dairesini aşırı ısınmasını engellemek veya çıkan sıcak havayı başka odaları ısıtmak için) rahatlıkla monte edilir ve ekstra işçilik istemez.

Entegre Filtreler

Kanopi içine yerleştirilmiş giriş ve çıkış filtreleri sadece performans ve kaliteyi yükseltmiyor aynı zamanda kurutucunun giriş ve çıkışına yapılması gereken ekstra borulamanın da önüne geçiyor.

Filtre İkazları

Filtrenin dolduğunda yanıp sönerek ve öterek müşteriyi uyaran sistem sayesinde müşteri hattında basınç düşümü olmadan filtre değişimi yapabilecek Hattan Gelen Likit Su Hattan gelen likit su damlacıkları kurutucuya girmeden önce su seperatörü tarafından ayrıştırılıp uzaklaştırılarak kurutucunun performansı maksimum seviyeye ulaştırılır.

İzolasyon

Dış ortamdan alınacak ısının engellenmesi ve performansın en yüksek seviyelerde olması için, gereken tüm parçalar yeterli kalınlıkta izolasyon malzemesi ile kaplanmıştır. Burada sadece soğutma devresi değil, yine soğuk olan drenaj boru ver hortumları da göz ardı edilmemiştir.

Bağımsız Elektrik Paneli

Panel soğutma devresinden izole edilmiştir. Dış kapağı olan panel, herhangi bir elektriksel işlem sırasında kurutucu kanopilerini açmaya gerek duymaksızın hızlı erişimi sağlar.

Kurutucu Elektrik Bağlantısı

Kurutucuya elektrik bağlantısı yapmak oldukça kolaydır. Rekorlar ile sabitlenen elektrik hattı kabloları kurutucu içine girmeden direkt olarak elektrik kutusuna ulaşımı sağlar.

Hot Gas

By-Pass Valfi Özellikle büyük kurutucularda Hot Gas By-Pass valfleri de oldukça büyüktür. Büyük kurutucularda küçük miktarda da olsa hatta istenmeden gönderilen sıcak gaz kurutucu performansı kötüyönde etkilemektedir. Bu sebeple tasarımını yaptığımız büyük sistemlerde sıradan Hot Gas By-Pass vana kullanmamaya özen gösteriyoruz. Kullanılan vana sıradan HGBPV’lerdeki gibi basınçla kontrol edilirken aynı zamanda kurutucu %100 soğutma gerektirdiğinde solenoid vanayı tam kapatarak performansı en yüksek seviyelere çıkarır.

 
 

 

Basınçlı Hava Kurutucuları

 

 

 

 

TMP-44

 

 

 

 

 

 

TMP-3132

 

 

 

 

Tip Debi (m³/dak) Ölçüler
(En x Boy x Yüks.)
Brüt Ağırlık (kg)
TMP-16 0,26 380x500x460 30
TMP-29

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi